Questy coraz bardziej popularne

28.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
1016---376
Poznanie historii miasta poprzez grę? Od teraz jest to możliwe. Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży zaprasza do pokonania specjalnej trasy.

Quest. Z angielskiego, zadanie. W turystyce to forma zwiedzania połączona z wykonywaniem po drodze zadań. Questy w naszym kraju zyskują coraz większa popularność. Kilka lat temu gra zawitała do Chodzieży. Teraz powstała jej udoskonalona wersja.

- Trzeba czytać tekst, patrzeć, co się wokół dzieje, zgadnąć pytanie, które jest zadane w danym wierszyku. Ten tekst mówi nam, gdzie możemy ten skarb znaleźć - dokąd musimy się udać, co musimy zrobić, żeby wyjąć skarb - tłumaczy Elżbieta Habet, Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży

Żeby wziąć udział w zabawie potrzebna jest specjalna ulotka, którą można pobrać ze strony internetowej Regionu Wielkopolska i wydrukować. A następnie ruszyć w trasę. Chodzieska gra swój początek ma przy rynku.

 - Nie trzeba mieć żadnego konkretnego wieku. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, bo tę wiedzę zdobywa się po drodze. W związku z czym, gdy przyjedzie rodzina, może z tego skorzystać. Jak przyjedzie osoba indywidualna, też może przejść trasę. To było głównym napędem tego questa przez ostatnie lata - wyjaśnia Tadeusz Matraszek, Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży


Na końcu znajduje się skarb. Uczestnicy mogą zdobyć odznakę Wielkopolskie Questy, Odkrywcy Tajemnic lub Questy-Wyprawy Odkrywców. Podobne gry miejskie funkcjonują także w całym województwie, w tym w Czarnkowie i Pile.

WIELKOPOLSKIE QUESTY - SZWAJCARIA CHODZIESKA

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group