Pilna modernizacja oczyszczalni

13.03.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
551---
Warta prawie 5 mln zł modernizacja oczyszczalni ścieków to najważniejsze zadanie stojące przed miejską spółką wodno-kanalizacyjną w Czarnkowie w ciągu najbliższych dwóch lat. Rada Miejska zatwierdziła plan inwestycji do 2023 roku.


Tym najważniejszym zadaniem, które jest realizowane już od roku 2018, jest modernizacja naszej oczyszczalni, bo ma swoje lata i niestety, ale trzeba było się nad nią pochylić - mówi Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.

Choćby dlatego, że woda, która po oczyszczeniu ścieków trafia do Noteci nie spełniała już norm środowiskowych. Warunkiem umorzenia kary nałożonej przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska było zmodernizowanie oczyszczalni oraz dostosowanie parametrów „zrzutu” do obowiązujących standardów. Koszt tej inwestycji to 4 mln 900 tys. zł, z czego 3,5 mln to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 r. W ramach zatwierdzonego planu inwestycji wodno-kanalizacyjnych zostanie skanalizowana ul. Lawendowa oraz łącznik pomiędzy ulicami Wiśniową i Polną, a także powstanie przepompownia na ulicy Sosnowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group