Kaczory chcą być miastem

27.02.2021   Autor: Redakcja
1097---43
Czy Kaczory zostaną miastem? Obecnie trwają przygotowania do konsultacji społecznych. Zdaniem urzędników miejscowość prężnie się rozwija, a zmiana statutu przyniesie dodatkowe korzyści.


Przygotowania do tego, aby Kaczory stały się miastem, trwają od dawna. Samorządowcy podkreślają, że miejscowość jest w tej chwili na takim etapie rozwoju, że spełnia wszystkie warunki, by stać się miastem.


 – Mamy kanalizację we wszystkich miejscowościach, wodociągi, gazyfikacje, chodniki, drogi, ścieżki rowerowe, jest pływalnia. Także myślę, że mamy to wszystko co jest niezbędne mieszkańcom do normalnego życia i również mamy to co powinno być w mieście - tłumaczy Stefan Kowal, przewodniczący Rady Gminy Kaczory.Rada Gminy podjęła uchwałę w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami. Te rozpoczną się 2 marca. Zdania co do pomysłu, by Kaczory stały się miastem są podzielone.
- Niech będzie miasto, ładnie jest to może być
- Ludzie przyjeżdżają do wioski i myślę, że jak zmieni się na miasto to będą uciekać
- Zawsze miasto daje lepsze perspektyw młodszym ludziom i starszym - mówią mieszkańcy Kaczor.

Kaczory jako miasto zyskałoby również dostęp do większej puli środków unijnych. To otworzyłoby drogę do kolejnych inwestycji.

 – Myślę, że to będzie taki prestiż nie tylko dla Kaczor, ale dla wszystkich miejscowości naszej gminy. To przyniesie takie dobre skutki, że będzie jeszcze większy rozwój miejscowości niż do tej pory, że to stworzy możliwości, że jeszcze bardziej miejscowość Kaczory i cała gmina będzie się rozwijała - mówi Brunon Wolski, wójt gminy Kaczory.


Konsultacje z mieszkańcami mają potrwać do końca marca. Jeśli ich wynik okaże się pozytywny, urząd zwróci się do wojewody z wnioskiem o wszczęcie postępowania. Ten po wydaniu opinii sprawę przekaże premierowi. Najwcześniejszy termin uzyskania przez Kaczory praw miejskich to styczeń 2022 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group