Niebezpieczna Górka Podanińska

20.02.2021   Autor: Mateusz Manthai
1208---208
Krajowa 11- ka to jedna z najniebezpieczniejszych tras w kraju. Każdego roku dochodzi na niej do ponad 200 wypadków. Do kolejnego blokującego drogę na długie godziny doszło w czwartkowe popołudnie.

W czwartek kilka minut przed 14 na górce podanińskiej w Chodzieży wracający z akcji strażacy byli świadkami tragicznego w skutkach wypadku. Jak relacjonują, kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego z naprzeciwka TIR-a. Osobowe Renault, stoczyło się ze skarpy i wpadło wprost na ulicę Ceramiczną.

- Ratownicy natychmiast przystąpili do pomocy tym dwóm osobom. Okazało się, że kierowcy tira nic się nie stało, a kierujący samochodem osobowym był uwięziony w tym samochodzie - relacjonuje mł. kpt. Artur Binkowski, rzecznik prasowy chodzieskich strażaków

Kierowcy samochodu osobowego nie udało się uratować.Feralny odcinek drogi krajowej numer 11 jest bardzo niebezpieczny. Prowadzenie pojazdów utrudnia tam ostre nachylenie drogi i liczne zakręty. Strażacy interweniują tam stosunkowo często. Droga ostatni raz była przebudowywana kilkanaście lat temu.
- Po tym remoncie DK11 jest więcej wypadków, niż było przed jak nie było tych wysepek. Może być niebezpiecznie, zwłaszcza, gdy jest ślisko, bo jednak górka.. Tam powinno być jakieś ograniczenie prędkości i radar - narzekają mieszkańcy

Ograniczenie prędkości jest. Przyczyny nieszczęśliwych wypadków kierowcy upatrują w nawierzchni trasy. Z każdym razem opady deszczu, czy śniegu sprawiają, że asfalt w tym miejscu jest szczególnie śliski. Jazdy nie ułatwiają rozdzielające pasy ruchu wysepki z wysokim krawężnikiem.

- Od wysepki do wysepki nie została wymieniona nawierzchnia, została ta stara nawierzchnia z 2007 roku. To powoduje, że jak jest mokry asfalt, ona jest bardzo śliska - mówi świadek śmiertelnego wypadku

Rozwiązaniem sytuacji może być kolejna modernizacja trasy. Według kierowców, krawężniki, o które zahaczają samochody należałoby wymienić na tzw. azyl drogowy, czyli wysepkę z łagodnym brzegiem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group