Nadciąga ocieplenie

18.02.2021   Autor: Marek Brzeziński
272---118
Nadchodzące prognozy pokazują, że w ciągu najbliższych dni pogoda może się bardzo zmienić. Do końca tygodnia będziemy mieli do czynienia ze znacznym wzrostem temperatury oraz pochmurną pogodą, chociaż nie zabraknie też sporadycznie słońca.

Rozbicie ośrodka wyżowego znad Skandynawii, o którym było tak głośno w ostatnim czasie doprowadziło do złamania blokady cyrkulacji północno-atlantyckiej, która w ciągu najbliższych dni umożliwi napływ do Polski nie tylko opadów, ale i także temperatur znacznie wyższych.
Na termometrach wartości temperatur oscylować będą na poziomie 8-10 stopni Celsjusza, po weekendzie możliwy kolejny delikatny wzrost temperatur.
W związku z dynamicznym wzrostem temperatury w weekend, a także po 21.02, istnieje ryzyko wezbrania lokalnych wód gruntowych, oraz przepełnienia większych zbiorników wodnych powodujących zalania i podtopienia.

Ocieplenie powinno potrwać do końca miesiąca. Ze względu na niestabilną cyrkulację ośrodków barycznych o tej porze roku nad naszym kontynentem w marcu istnieje nadal ryzyko wystąpienia kilkudniowego epizodu zimowego przeplatanego słońcem i temperaturami powyżej 10 stopni Celsjusza.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group