Asta Video Fest

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pile ponownie otwarte

27.01.2021   Autor: Artur Maras
1312---252
Uczestnicy wrócili do stacjonarnych zajęć po trzech miesiącach przerwy. Nie wszystkie placówki zdecydowały się jednak na otwarcie w tym tygodniu. W Trzciance podopieczni wrócą do normalnych zajęć za tydzień.

Podopieczni nie mogli już doczekać się stacjonarnych zajęć. W trakcie przymusowej izolacji brakowało im...

- Wszystkiego, wyjścia z domu, zajęć i ludzi - mówi uczestnik warsztatów. 

Na zajęcia wróciło 15 osób. Kolejne 15 za tydzień. W salach i na korytarzach słychać ponownie wesoły gwar. Zupełnie inaczej niż przez ostatnie miesiące.

- Było potwornie smutno, cicho, nawet taka myśl przelatywała Matko Boska tyle robimy, tyle się dzieje, ten warsztat pięknieje. Dla kogo? Kiedy w końcu wrócimy? I stało się - cieszy się Hanna Gapińska, dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Pile

Podopieczni wrócili do zajęć, do odświeżonych pracowni. Wyremontowano także łazienki.- Wracamy do pracy. Zostali podzieleni na grupy, w których już pod kątem danej pracowni będą wykonywali różne czynności. Tutaj aktualnie jesteśmy w pracowni ceramicznej - tłumaczy Joanna Bandurska, terapeuta zajęciowy. 
A jest jeszcze m.in. pracownia gastronomiczna, malarska czy rękodzieła. W nich uczestnicy nabywają praktycznych umiejętności.

- Nastawiamy się na kontakty społeczne, mimo tego, że oczywiście trzeba przestrzegać wszystkich zasad, to będziemy dążyć do tego, żeby te kontakty między sobą jednak mieli - dodaje terapeutka. 

Bo dla uczestników warsztatów to także forma terapii. W Trzciance podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej wrócą do stacjonarnych zajęć w przyszłym tygodniu ale ….w modelu hybrydowym.

- Będą działać wszystkie pracownie. Jeden instruktor terapii na dwóch uczestników, podział pracy pracowników, pracownicy będą przychodzili co drugi dzień. Musimy zachować tutaj wszelką ostrożność - mówi Katarzyna Matuszczak, dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzciance

W obu przypadkach najważniejsze jest zdrowie uczestników i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group