Psiaki mają ubranka. Duży odzew na apel schroniska

19.01.2021   Autor: Redakcja
889---43
Mieszkańcy regionu zareagowali na prośbę o pomoc dla zwierząt. Do pilskiego schroniska trafiły koce i ubranka dla psów. 

Na początku stycznia, kiedy prognozy synoptyków zaczęły zapowiadać silne mrozy pracownicy pilskiego schroniska zwrócili się o pomoc do mieszkańców regionu.

- Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu na naszą prośbę o ciepłe koce i psie ubranka dla naszych czworonogów – mówi Alicja Dorsch z pilskiego schroniska. – Jesteśmy niezmiernie wzruszeni, ale najbardziej cieszy nas to, że obecne mrozy nie są straszne dla naszych podopiecznych.

W schronisku ocieplono budy, przy boksach zainstalowano ścianki ochronne, wyłożono budy słomą, a dla części zwierząt zostały przez Fundację Miluszków zakupione ubranka. Tych jednak brakowało.

- Postanowiliśmy zwrócić się za pomocą mediów społecznościowych i dziennikarzy lokalnych mediów do ludzi o zakup koców i ciepłych kurteczek. Po kilku godzinach od zamieszczenia naszego wpisu na Facebooku rozdzwoniły się telefony, a skrzynka mailowa zaczęła pękać w szwach. Tak wiele osób chciało pomóc naszym zwierzakom, że aż trudno było w to uwierzyć. Do pilskiego schroniska tylko w ciągu tygodnia trafiło kilkadziesiąt ubranek, dziesiątki koców, gastryczna karma dla zwierząt, smycze a nawet nowe… zabawki – mówi Alicja Dorsch
- W Miluszkowie jest mnóstwo psiaków starszych, krótkowłosych, tych, które są najbardziej narażone na dokuczliwy mróz. Oczywiście, zrobiliśmy wszystko, aby psy miały w budach ciepło. Wiele osób pyta, do czego potrzebne są np. koce. Wykorzystujemy je do ocieplania bud na zewnątrz, obijamy nimi dachy i w ten sposób chronimy nasze zwierzęta. Do tego w każdej budzie jest mnóstwo słomy, która daje ciepło zwierzętom. Nie używamy zimnej wody do sprzątania kojców. Wszystko to sprawdza się teraz, kiedy termometry wskazują w nocy nawet minus 18 st.C - dodaje szefowa schroniska. 

Ubranka trafiają do Miluszkowa z całej Polski, są też osoby, które same szyją kolorowe kurtki i dosyłają do schroniska. To jest niezwykłe. 

Obecnie w schronisku przebywa 161 psów. Informacje na temat wsparcia uzyskać można się skontaktować z pracownikami schroniska pod numerem telefonu:  +48 500 805 499 lub mailem: biuro@schronisko.pila.pl.

Dane do darowizny:
Fundacja Miluszków
Santander Bank Polska S.A.
34 1090 2590 0000 0001 4286 3507
z dopiskiem "Darowizna"

Ubranka, czy koce można wysłać do Miluszkowa na adres:

Pilskie Schronisko dla Zwierząt
Ul. Na Leszkowie 8
64-920 Piła

fot. Pilskie Schronisko dla Zwierząt 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group