Policyjny pościg za pijanym kierowcą

19.01.2021   Autor: Redakcja
440---368
Policyjny pościg za pijanym kierowcą. 25-letni pilanin miał dwa promile alkoholu w organizmie. Jego ucieczka zakończyła się w rowie.  

Kilka dni temu w nocy policjanci patrolujący ulice Piły zauważyli volkswagena, którego naderwany tylny zderzak zostawiał ślady na jezdni. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę. Gdy włączyli sygnały, uszkodzone auto zaczęło przyspieszać. 

- Mężczyzna rozpoczął ucieczkę ulicami miasta, aż wyjechał na drogę prowadzącą w kierunku Byszek. Silne opady śniegu utrudniały bezpieczne zatrzymanie pojazdu, dlatego policjanci poruszali się za nim czekając na odpowiedni moment. Ostatecznie w pewnym momencie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Dalej próbował uciekać pieszo, jednak został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego - relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
25-letni pilanin miał w organizmie dwa promile alkoholu. Usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Prokurator zastosował wobec 25-latka policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group