Koniec tygodnia z całodobowym mrozem

12.01.2021   Autor: Redakcja
831---170
Za oknem już biało, ale temperatura wciąż jest w granicach zera stopni. Mroźno zacznie się robić pod koniec tygodnia. W naszym regionie najzimniej będzie w niedzielę, kiedy temperatura spadnie do nawet -8 stopni.

W całej Polsce, także w naszym regionie sypnęło śniegiem. Padać ma także w środę oraz czwartek. W tych dniach dotrze też do nas mroźne, arktycznie powietrze znad Skandynawii, które przyniesie spadek temperatury poniżej zera.

W innych regionach Polski mogą się pojawić dwucyfrowe wartości ujemne, ale w Pile i okolicach będzie łagodniej. Chłodniej zacznie się robić w czwartek. W ciągu dnia prognozowana jest temperatura -2 stopnie. Okresowo będzie też padał śnieg. Wzmożony wiatr zaobserwujemy w czwartek i piątek. 

Od piątku zanotujemy całodobowy mróz. Dla Piły prognozuje się temperaturę w granicach od -3 do -1 stopnia. Na niebie przeważać będą chmury, z których lokalnie może spaść śnieg. W sobotę podobnie.
Największy mróz może pojawić się w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy temperatura może spaść do nawet -10 stopni. Silniejszy wiatr powinien osłabnąć. W niedzielę maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie -4 stopni.

- Wiele wskazuje na to, że taka chłodniejsza aura utrzyma się również w kolejnym tygodniu - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

źródło: IMGW 
fot: pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group