Asta Video Fest

Miał 2,5 promila gdy ukradł auto i spowodował nim wypadek

23.12.2020   Autor: Redakcja
479---242
40-latek ukradł samochód marki Peugeot, a następnie spowodował nim wypadek. Mieszkaniec gm. Wieleń był pijany i nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodów. To nie wszystko. Na koncie miał też kradzieże. 

Czarnkowska policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży peugeota sprzed jednej z posesji w pobliżu Czarnkowa. Właściciel pozostawił kluczyki w stacyjce. Złodziej skorzystał z okazji, wsiadł do auta i odjechał.

- W międzyczasie policjanci odebrali kolejne zgłoszenie, tym razem dotyczące wypadku drogowego na ulicy Wodnej w Czarnkowie. Mundurowi, którzy udali się na miejsce zdarzenia zastali skradziony samochód, a za kierownicą jego złodzieja, 40-letniego mieszkańca gminy Wieleń. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków ruchu i doprowadził do zderzenia bocznego z kierowcą toyoty. Obaj trafili do szpitala. 40-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie, a w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji. 
Tego samego dnia 40-latek próbował ukraść sprzed tej samej posesji fiata. Wcześniej zabrał swojemu znajomemu 1200 złotych. W połowie grudnia w  Drawsku wypchnął zaparkowanego przed domem forda.

- Auto było otwarte, a w środku kluczyki. 40-latek odjechał nim i schował w kompleksie leśnym. Mężczyzna jest dobrze znany miejscowym stróżom prawa. Przez ostatnie 5 lat przebywał z zakładzie karnym za podobne występki - dodaje policjantka. 

Sąd aresztował złodzieja na trzy miesiące. Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 10 lat więzienia.

fot. KPP Czarnków 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group