Maseczki w pracy? Teraz to obowiązek

28.11.2020   Autor: Magdalena Lach
788---130
Dzisiaj wchodzi w życie nowe rozporządzenie, które znosi ustanowione wcześniej obostrzenia. Chociaż dodaje także i nowe - m.in nakazujące noszenie maseczki w zakładzie pracy.

Do tej pory było tak, że wykonując pracę przy swoim stanowisku nie trzeba było mieć założonej maseczki. Obowiązek ten dotyczył jedynie miejsc ogólnodostępnych i pracowników, którzy zajmowali się bezpośrednią obsługą klientów. Co do pozostałych, nie było to obowiązkowe. Od soboty ma się to zmienić.

- Moja córka pracuje w biurze i nie może oddychać bo ma astmę i się dusi. No.. żeby się ludzie podusili - mówią pilanie.

W nowym rozporządzeniu Rady Ministrów pojawił się zapis:

- Do dnia 27 grudnia 2020 roku nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba - czytamy w rozporządzeniu. 
Czyli jeżeli pracujemy z kimś w jednym pomieszczeniu, musimy zasłaniać usta i nos. Nie musi to być maseczka, może być chusta lub przyłbica. W wielu firmach już wcześniej wprowadzane były wewnętrzne przepisy dotyczące bezpieczeństwa.

Noszenie maseczek przez kilkanaście godzin trochę utrudnia nam życie, ale oczywiście my się dostosowaliśmy, jesteśmy wyposażeni w maseczki, w środki ochrony osobistej, dezynfektory, także myślę, że damy sobie radę - zapewnia Paweł Różycki, członek zarządu TV ASTA.

Od nowego przepisu są wyjątki. Maseczek nie muszą nosić np. osoby, które mają problemy z oddychaniem, pracujące w przedszkolu, księża sprawujący nabożeństwo czy trenerzy i sportowcy podczas zajęć sportowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group