Do Wałcza przyjadą kolejni Polacy z Kazachstanu

25.11.2020   Autor: Michał Kępiński
208---45
Miasto przyjmie dwie rodziny repatriantów. Na przygotowanie dla nich mieszkań władze Wałcza dostały 320 tys. złotych od wojewody zachodniopomorskiego. Remont lokali jest na ukończeniu.

- Do 21grudnia mamy termin wykonania samego remontu, a do końca roku termin dostawy wyposażenia. Te mieszkania będą w pełni wyposażone, łącznie ze sztućcami i kubkami, więc jakby bezpośrednio do zamieszkania. Te rodziny, które przyjadą do Wałcza wystarczy, że powieszą swoje ubrania na wieszakach, a całą resztę będą miały w mieszkaniach gotową i takie standard właśnie przygotowujemy - tłumaczy Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 
Magistrat przygotowuje dwa mieszkania o łącznej powierzchni około 120 m². Chęć przyjazdu do Wałcza wyraziło kilka rodzin repatriantów. Urzędnicy ostatecznie wybrali dwie. Jedna z nich jest spokrewniona z państwem Sokolov, którzy mieszkają w Wałczu od 2018 roku.

Repatrianci nie muszą dodatkowo płacić za mieszkania, po ich stronie są tylko koszty mediów. W tym roku wojewoda zachodniopomorski na przyjęcie siedmiu rodzin repatriantów przekazał pieniądze trzem gminom. Do Koszalina, Karlina i Świnoujścia do tej pory udało się sprowadzić trzy rodziny z Kazachstanu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group