Chodziescy uczniowie walczą w konkursie „1000 powodów, by czytać”

22.11.2020   Autor: Mateusz Manthai
147---115
Potrzebne głosy dla chodzieskiej podstawówki. Szkoła Podstawowa numer 1 walczy o książkowe wzmocnienie dla swojej biblioteki.

- Szkoła Podstawowa numer 1 w Chodzieży bierze udział w konkursie „1000 powodów, by czytać”. Konkurs organizowany jest przez Empik. Aż 5 bibliotek z największą ilością głosów wygrywa zestaw 1000 książek o wartości 25000 złotych. Głosowanie odbywa się tylko i wyłącznie poprzez aplikację Empik. Jest to już 5 edycja tego konkursu. Dotychczas żadna ze szkół naszego regionu nie była tak wysoko w stawce. Dzięki wygranym książkom chcemy wzbogacić ofertę czytelniczą i zaproponować uczniom nowości wydawnicze. Nasza szkoła jest jedyną z północnej Wielkopolski, która ma realne szanse na znalezienie się w finałowej piątcePiotr Grabowski, bibliotekarz w SP1 w Chodzieży
W tej chwili chodzieska podstawówka zajmuje 8 pozycję z 4-ema tysiącami głosów. A konkurencja jest spora. O zwycięstwo walczy ponad 100 szkół z całej Polski. Głosują nauczyciele, uczniowie i ich rodziny. Każdy może to zrobić …ale tylko raz dziennie. Jak twierdzą bibliotekarze, szkoła jest w stanie odrobić stratę do 5 miejsca w ciągu 2 dni. Laureaci, oprócz 1000 książek dostaną kilka czytników e-book oraz dostęp do internetowej wypożyczalni. W konkursie uczestniczą również inne podstawówki z tej części Wielkopolski . Są to szkoły z Trzcianki, Jastrowia i Złotowa. One jednak, mają na swoim koncie po kilka głosów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group