Fundacja Pszczoła z nagrodą w konkursie Super Samorząd 2020

21.11.2020   Autor: Redakcja
1142---369
Fundacja Pszczoła została laureatem konkursu Super Samorząd organizowanego przez Fundację Batorego. Jury oceniło, że zbudowanie pasieki społecznej w mieście było jednym z najlepszych działań na rzecz aktywności lokalnej w minionym roku. 

W organizowanych co roku konkursie inicjatyw społecznych jury wyróżniło 7 laureatów z całej Polski. Wśród nich znalazła się Fundacja Pszczoła z Piły, która została doceniona za społeczne działania na rzecz ochrony środowiska oraz działalność edukacyjną.

- Dzięki takim kreatorom, skutecznych przedsięwzięć każdy mieszkaniec naszego miasta wie, gdzie mieszkają "MARIOLKI", a to za sprawą wybudowanej wspólnymi siłami przez mieszkańców naszego regionu pasieki miejskiej. Przedszkolaki, uczniowie, studenci, mieszkańcy naszego regionu pod czujnym okiem Bożeny Woli, prezes Fundacji, mają okazją zajrzeć do prawdziwego ula, a to robi wrażenie - gratuluje zwycięzcom na Facebooku Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, do której należy Fundacja Pszczoła. 

Fundacja Pszczoła została nagrodzona wspólnie z władzami samorządowymi miasta Piły. Wspólnymi siłami udało im się wybudować pasiekę miejską, która znajduje się na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM. Na początku sierpnia postawiono tu pierwszy ul. A teraz pojawiły się pierwsze miody. 
Fundacja Batorego przyznaje nagrodę Super Samorząd od 2011 r. Akcja Masz Głos to program wspierania aktywności lokalnej, który Fundacja Batorego realizuje w skali całego kraju przy wsparciu partnerów regionalnych: Stowarzyszenie POLITES, Homo Faber, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacja Aktywności Lokalnej, Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab. Do tegorocznej edycji akcji Masz Głos zgłosiła się rekordowa liczba 383 uczestników. Kolejna edycja akcji ruszy w roku 2021.

fot. Fb/Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group