Pilanin z szansą na tytuł Mistrza Polski

14.11.2020   Autor: AK
218---108
15-letni Szymon z Piły ma szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu w Speedcubingu, czyli układaniu kostki Rubika na czas. Swoją przygodę z kostką Szymon Musiał rozpoczął dwa lata temu.


- Koleżanka z klasy miała kostkę i widziałam jak układa i bardzo mnie to zaciekawiło, że potrafiła tę kostkę ułożyć i pomyślałem sobie, ze też bym tak chciał. Kostki na których układają profesjonaliści są specjalnie zaprojektowane, żeby możliwe było jak najszybsze układanie więc wiedziałem, że trzeba będzie kupić lepszą i założyłem się z dziadkiem o to, że jak uda mi się ułożyć kostkę w mniej niż półtorej minuty, to wtedy mi kupi taką dobrą – mówi Szymon Musiał, zawodnik speedcubingu. 
Szymon zakład z dziadkiem wygrał i nową - profesjonalną kostkę dostał. A później z filmów na YouTube uczył się układać ją coraz szybciej. Zaczął więc brać udział w zawodach. 15-latek układa dziś kostkę w niemal 7 sekund, jest więc faworytem w rozpoczynających się w sobotę eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów w Speedcubingu, czyli układaniu kostki Rubika na czas. W tym roku, ze względu na pandemię zawody są prowadzone w formule online. W zawodach zmierzy się 146 zawodników z całego kraju. A Mistrza Polski poznamy w niedzielę, 22 listopada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group