Pogoń Łobżenica triumfatorem Pucharu Polski

12.11.2020   Autor: Redakcja
262---127
W finale Pucharu Polski strefy pilskiej Pogoń Łobżenica po rzutach karnych pokonała Noteć Czarnków. To pierwsze pucharowe trofeum piłkarzy Mateusza Hryconia. Do tej pory dwukrotnie grali w finale i musieli uznać wyższość rywali. 

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia łobżeniczan. W 10. minucie wychodzą na prowadzenie po strzale Karola Jurka. Pięć minut później wyrównuje Bartosz Jaworski. Wynik 1:1 utrzymuje się do przerwy. Po zmianie stron ponownie Pogoń wychodzi na prowadzenie, tym razem za sprawą Dawida Szcześniaka. Gdy wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do remisu doprowadza Dawid Kwaschnik
W Pucharze Polski strefy pilskiej nie ma dogrywki, więc drużyny od razu przystąpiły o konkursu jedenastek. Ten trwał aż osiem kolejek. W dużej mierze dzięki bramkarzom. Jak natchnieni bronili strzały rywali Jakub Adamski (Pogoń) i Mateusz Hampe (Noteć). Losy pucharu rozstrzygnęła ósma seria, w której pomylił się Jakub Frieske, posyłając piłkę nad bramką. 

Pogoń Łobżenica - Noteć Czarnków 2:2 (k. 5:4)

fot. WZPN 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group