Powiat wałecki liderem w pozyskiwaniu dotacji unijnych

10.11.2020   Autor: Magdalena Lach
275---15
Zakład Aktywności Zawodowej, Lokalne Centrum Nauki i termomodernizacje budynków. W powiecie wałeckim nie byłoby tych inwestycji gdyby nie środki unijne. Samorząd powiatowy pozyskał ich w ostatnich latach najwięcej w województwie zachodniopomorskim.

- Potrafimy pozyskać te środki w ramach złożonych wniosków przez nas na realizację tych zadań i to mi się wydaje jest klucz do sukcesu. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że to też zależy od tego jakimi możliwościami dysponujemy, jeżeli chodzi o środki własne - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki. 
W opublikowanym niedawno rankingu wynika, że powiat wałecki pozyskał w latach 2014-2019 najwięcej środków unijnych wśród powiatów w województwie zachodniopomorskim. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca i wyniósł 463 zł per capita. Obejmuje on sumę wszystkich dofinansowań bez rozróżnienia na co zostały przeznaczone.

Duża część środków została pozyskana przez powiat wałecki w ramach Kontaktu Samorządowego. Dzięki funduszom unijnym zrealizowano w powiecie wiele inwestycji drogowych i zmodernizowano budynki użyteczności publicznej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group