Trzech kierowców ze złotowskiego straciło prawo jazdy

29.09.2020   Autor: Redakcja
276---313
Trzech kierowców ze złotowskiego straciło prawo jazdy. Zostali ukarani za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

W ostatnich dniach policjanci złotowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców.
- W miejscowości Dolnik, zarejestrowali poczynania 55-letniego mieszkańca gminy Krajenka, który kierował pojazdem marki Ford. Przeprowadzony pomiar wykazał, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Tego samego dnia z prawem jazdy pożegnał się również kierowca Forda, którego policjanci zatrzymali do kontroli godzinę później także w miejscowości Dolnik. Policyjny wideorejestrator wskazał, że 27-letni mieszkaniec gminy Czarne przekroczył dopuszczalną prędkość o 55km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali także prawo jazdy 28-letniej mieszkance Okonka. Kierująca oplem poruszała się bowiem w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h - informuje podkom. Maciej Forecki, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 

Przypominamy, że kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta może wydać decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group