300 nowych miejsc pracy. W wałeckiej podstrefie inwestuje Investa

24.09.2020   Autor: Redakcja
1417---78
Nowy zakład artykułów metalowych powstanie w podstrefie „Wałcz” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja ma dać zatrudnienie na początek trzystu osobom. Będzie to pierwszy projekt inwestycyjny zlokalizowany w nowym kompleksie przy ul. Kołobrzeskiej w Wałczu, w pobliżu budowanej obwodnicy miasta. 

Firma Investa Sp. z o.o. kupiła ponad 5 hektarową działkę w Podstrefie Wałcz SSSE. W ramach planów inwestycyjnych powstanie nowoczesny zakład produkcji artykułów metalowych.

- Chcemy wybudować w Wałczu Zakład Produkcji konstrukcji stalowych i innych elementów ze stali jaki jeszcze nie istnieje w Wałczu. W pierwszym etapie wykonamy halę produkcyjną o powierzchni użytkowej. 8000 m2 wraz z częścią administracyjno–socjalną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną. Następnie w kolejnym etapie przy zakładzie powstanie malarnia i ocynkownia. Wałcz jest zagłębiem specjalistów w branży spawalniczej i metalowej, w związku z czym wybraliśmy właśnie tę lokalizację. Na początek znajdzie u nas zatrudnienie około 300 osób – mówi Natalia Sobieszczyk, prezes zarządu Investa Sp. z o.o.

Firma ma szansę uzyskać decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji, dzięki temu może liczyć na ulgi w podatku dochodowym do wykorzystania w ciągu 15 lat.

 - Bardzo cieszy nas fakt, że podstrefa w Wałczu się rozwija i możemy gościć w gronie przedsiębiorców strefowych tak ważnego dla tego regionu inwestora. Dzięki zaangażowaniu Miasta Wałcza i uzbrojeniu w niezbędną infrastrukturę techniczną jest to bardzo atrakcyjny obszar inwestycyjny, co potwierdza decyzja firmy Investa o ulokowaniu ich zakładu w naszej strefie – mówi Mirosław Kamiński, prezes zarządu PARR S.A.
Ponad trzydziestohektarowy i uzbrojony, nowy kompleks inwestycyjny przy ul. Kołobrzeskiej zlokalizowany jest w pobliżu budowanej obwodnicy Miasta Wałcza, w ciągu drogi ekspresowej S10. Wkrótce zainwestują tu kolejne firmy z sektora przemysłowego i usługowego. Wałcz posiada również bogatą ofertę turystyczną, dlatego władzom miasta zależy głownie na inwestorach prowadzących działalność nieszkodliwą dla środowiska.

- Jestem bardzo dumny, że spółka Investa zdecydowała się na lokalizację swojej firmy właśnie w Wałczu. Nowe inwestycje to nowe możliwości i nowe perspektywy rozwoju dla miasta, ale przede wszystkim to nowe miejsca pracy. To pierwsza tego typu inwestycja w SSSE w rejonie obwodnicy i - mam nadzieję - nie ostatnia. Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy z innymi potencjalnymi inwestorami. Inwestorzy w Wałczu mogą liczyć na kompleksową pomoc w procesie inwestycyjnym, zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis, wsparcie licznych instytucji okołobiznesowych oraz wysoką jakość lokalnego rynku pracy. Ważnym walorem jest aktywne środowisko akademickie i naukowe, dzięki któremu możliwy jest transfer wiedzy do biznesu i znakomicie wykształcone kadry dla pracodawców. Tereny przy ul. Kołobrzeskiej w Podstrefie Wałcz to perełka inwestycyjna – zapewnia burmistrz Wałcza Maciej Żebrowski. 

Dotychczas w strefie ekonomicznej w Wałczu, w kompleksie przy ul. Budowlanych i Południowej, firmy zainwestowały 285 mln zł i zatrudniają przeszło 400 osób. W sąsiedztwie strefy funkcjonują również inni prężnie działający przedsiębiorcy.

fot. i opr. Urząd Miasta w Wałczu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group