Fabula rasa, czyli Stachura i Moniuszko w RCK

23.09.2020   Autor: Redakcja
356---185
Polski Teatr Tańca z Poznania już w piątek ze spektaklem Fabula rasa. Kunszt taneczny w połączeniu z przekazem twórczości Edwarda Stachury i narodowościowym akcentem muzycznym Stanisława Moniuszki to przepis na zaskakujące widowisko.

Przedstawienie w Regionalnym Centrum Kultury w Pile w piątek o godz. 19.00. 

- Ten spektakl nie jest do oglądania. Ten spektakl jest do odkrycia. Co jest w nim do odkrycia? Między innymi to, że każdy spektakl jest zawsze tylko spektaklem. Spektaklem-opisem czegoś co jest. Spektaklem, w którym wszystkie gesty są tylko gestami i nigdy nie są tym, co z mniejszym lub większym popisem usiłują pokazać. Ten spektakl jest opisem świata, który powstał, czyli świata, który nie powstał, bo powstanie świata jest wiecznym powstawaniem świata. Ja staję się w zetknięciu z Ty; stając się Ja, mówię Ty. Każde prawdziwe życie jest spotkaniem. Ten spektakl jest spotkaniem - czytamy w recenzji. 
Reżyserem spektaklu jest Maciej Kuźmiński – twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Miniatur Choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko - Promesa 2019", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Bilety w cenie 15 zł i ulgowe 10 zł można rezerwować pod nr tel. 602-252-675 


fot. Polski Teatr Tańca 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group