„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” na Salonie Kulturalnym

18.09.2020   Autor: Redakcja
848---177
Tą sprawą żyła cała Polska. Niesłuszne skazanie Tomasza Komendy za gwałt i morderstwo poruszyło wszystkich. Historię tej niesprawiedliwości można teraz obejrzeć na dużym ekranie. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” zostanie wyświetlony podczas najbliższego Salonu Kulturalnego. Po seansie rozmowa z głównym aktorem Piotrem Trojanem.

W sobotę 24 października TV ASTA wspólnie z Regionalnym Centrum Kultury w Pile organizują Salon Kulturalny. Na początku o godz. 18:00 zostanie wyświetlony nowy film reżyserii Jana Holoubka pt. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Następnie dziennikarka TVN Kinga Burzyńska porozmawia z gościem Salonu Kulturalnego, Piotrem Trojanem, który wcielił się w rolę Tomasza Komendy.

Piotr Trojan to 34-letni aktor, reżyser i scenarzysta. W 2009 ukończył łódzką filmówkę na wydziale aktorskim. W latach 2011-17 występował w Teatrze Nowym w Łodzi. Współpracował także z teatrami: Za Lustrem w Tarnowskich Górach, Maat Projekt w Lublinie oraz z teatrami warszawskimi: Dramatycznym, IMKA, Praga, TR Warszawa i Nowym. Występował gościnnie w wielu popularnych serialach telewizyjnych. Od 2018 pracuje nad debiutem reżyserskim Synthol, przybliżającym specyfikę środowiska amatorskiej kulturystyki.


Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego - czytamy na stronie filmweb.pl

Bilety na Salon Kulturalny w cenie 15 zł dostępne do kupienia w kasie lub na stronie Regionalnego Centrum Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group