Klaudia Adamek młodzieżową mistrzynią i wicemistrzynią Polski!

08.09.2020   Autor: Redakcja
246---34
Klaudia Adamek (Gwardia Piła) zdobyła zdobyła złoty i srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Podopieczna trenera Romana Marciniaka poprawiła również rekordy życiowe na 100 i 200 metrów.

Po sukcesie w Mistrzostwach Polski we Włocławku i zdobyciu srebrnego medalu w biegu na 100m Klaudia Adamek rozwiązała kolejny worek z medalami. Tym razem podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyła złoto na 100m oraz poprawiła rekord życiowy, który teraz wynosi 11,47 sek. Zawodniczka pilskiej Gwardii dołożyła jeszcze jeden krążek. W biegu na 200m zdobyła srebro. Tu również padł nowy rekord życiowy - 23,91 sek.
-Szok, niedowierzanie i radość to tyle, co mogę powiedzieć. Bardzo chciałabym podziękować trenerowi Romanowi Marciniakowi za ogromne wsparcie, wiarę i cierpliwość. Trenerze idziemy dalej po więcej. Również chciałabym podziękować mojej wspaniałej rodzinie: tej, która była ze mną tutaj na miejscu, tej która trzymała kciuki w domu oraz tej która mocno trzymała kciuki poza granicami Polski. To jest dziwny, ale wspaniały sezon, który się jeszcze dla mnie nie skończył - napisała świeżo upieczona złota medalistka na swoim profilu na Facebooku.