Plac przy ul. Wyspiańskiego w Pile do generalnego remontu

14.08.2020   Autor: Artur Maras
252---50
Plac przy ul. Wyspiańskiego w Pile do generalnego remontu. Powstanie tu droga dojazdowa, parkingi oraz elementy małej architektury takie jak ławki. Trwa etap projektowy. Każdy zainteresowany może zgłosić do projektu swoje uwagi.

- To co widzimy teraz to są środki doraźne, nawieziony destrukt, natomiast docelowo będziemy mieli tutaj konkretną podbudowę, nową nawierzchnię wraz z miejscami parkingowymi, to jest też dobry moment na to, aby skonsultować ten projekt, ponieważ w Zarządzie Dróg i Zieleni w Pile właśnie rozpoczynamy prace projektowe - tłumaczy Miron Tadych, dyrektor ZDiZ w Pile. 
Te potrwają kilka miesięcy. Miejsce to od lat było udręka dla lokatorów trzech pobliskich bloków. Wcześniej miała tu przebiegać ruchliwa droga. Po protestach mieszkańców plany zmieniono. Trwało to blisko 10 lat. Teraz oprócz wspomnianej drogi dojazdowej i miejsc parkingowych staną tu także ławki i stojaki dla rowerów. Zagospodarowana też zostanie zieleń.

Wiele szczegółów zależeć będzie jeszcze od tego co w swoich uwagach zaproponują mieszkańcy. To wspólna inwestycja miasta i Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group