"Z kaszubskiej ziemi, z wielowiekowej tradycji" w pilskim BWA

06.08.2020   Autor: Redakcja
620---150
„Z kaszubskiej ziemi, z wielowiekowej tradycji” - to tytuł nowej wystawy Stanisławy Neubauer w pilskim BWA. Wernisaż już w piątek o godz. 19.00. Otwarcie wystawy uświetni występ kapeli kaszubskiej Manijôcë. 

Stanisława Neubauer jest rodowitą Kaszubką. Urodziła się w Somoninie. Zajmuje się twórczością malarską, rękodziełem i fotografią.

- Dekoratorka wnętrz, projektantka mody, autorka witraży oraz laureatka wielu nagród na międzynarodowych wystawach porcelany. Tworzy od blisko 40 lat - czytamy w zaproszeniu do wystawy.

Stanisława Neubauer specjalizuje się w kaszubskim folku. W swojej twórczości posługuje się wieloma technikami, od malarstwa akrylowego, olejnego po fotografię. Maluje porcelanę i szkło, tworzy witraże, biżuterię, projektuje wnętrza i odzież z wzorami kaszubskimi, ale i przez siebie zaprojektowanymi. Jest autorką upominków kaszubskich.
Wieczór uświetni występ kapeli kaszubskiej Manijôcë z gawędziarzem Rafałem Potrykusem, który także gra na diabelskich skrzypcach oraz bębnie. W repertuarze grupy są tradycyjne utwory kaszubskie, jak również utwory zwane biesiadą kaszubską. Wiele z tych utworów znalazło się na liście przebojów Radia "Kaszëbë". 

W związku z pandemią obowiązują zasady bezpieczeństwa: należy zakryć usta i nos, zdezynfekować ręce przed wejściem, a także zachować dystans społeczny. Tym razem także trzeba będzie się wpisać na listę gości i podać swój numer telefonu. 

fot. Stanisława Neubauer

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group