Wpadł złodziej, który "specjalizował" się w okradaniu altanek działkowych

06.08.2020   Autor: Redakcja
358---23
Pilska policja zatrzymała złodzieja, który "specjalizował" się w okradaniu altanek na ogródkach działkowych. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów. 

W miniony weekend 44-latek ukradł na działkach telefon komórkowy, komplet kluczy od mieszkania i samochodu, a także portfel wraz z dokumentami i kartami do bankomatu.

- Mężczyzna, który okazał się sprawcą przestępstwa próbował skontaktować się z właścicielami utraconych rzeczy i żądał pieniędzy w zamian za ich rzekome odnalezienie. Policjanci jednak udaremnili próbę oszustwa, ponieważ już w niedzielę 2 sierpnia mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 
Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie także włamania do altan. W maju zabrał z jednej z nich elektronarzędzia o wartości 250 zł. W lipcu z innej altany ogrodowej ukradł także elektronarzędzia o wartości blisko 700 zł oraz namiot z ogródka przydomowego w Pile. Łacznie wartość skradzionych przez niego rzeczy oszacowano na 2500 zł. 

- Większość przedmiotów została odzyskana i wróciła do właścicieli. 44-letni mieszkaniec Piły miał już wcześniej konflikty z prawem i był karany za podobne przestępstwa - dodaje policjant.

Prokuratura do czasu rozprawy przed sądem nałożyła na niego dozór policyjny. 

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group