Pilskie uczelnie w rankingu Perspektyw

20.07.2020   Autor: Redakcja
488---83
Pilskie uczelnie w rankingu Perspektyw. Uniwersytet Adama Mickiewicza zajął 5 miejsce w kraju. W Pile studentów szkoli Nadnotecki Instytut UAM. 

Najlepsza w kraju wśród państwowych uczelni akademickich niezmiennie jest krakowska "Jagiellonka". UAM ponownie zajął 5 lokatę. 

W Pile warto studiować 

Natomiast Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile uplasowała się na 11 miejscu w rankingu publicznych uczelni zawodowych. Natomiast Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałczu zajęła 27 miejsce. To wyżej niż w roku ubiegłym, bo wówczas zajęła 34 miejsce. 
- 21. edycja Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy – przygotowana w warunkach pandemii, ma charakter szczególny, gdyż uwzględnia zmiany wprowadzone Ustawą „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z 20 lipca 2018 roku. Wpłyną one zwłaszcza na Ranking Kierunków Studiów. Ranking Szkół Wyższych od początku adresowany jest do kandydatów na studia, którym chcemy pomóc – poprzez dostarczenie wiarygodnych informacji – w przemyślanym wyborze uczelni i kierunku studiów - czytamy na stronie Perspektyw. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group