Które logo bardziej odda walory miasta?

16.07.2020   Autor: Mateusz Manthai
718---26
Dzik odejdzie do lamusa? Trwa konkurs na nowe logo gminy Łobżenica. Symbol ma pokazać walory okolic i przyciągać uwagę turystów.

- Ogłosiliśmy konkurs. To jest pewien element naszej promocji. Logo jest takim elementem identyfikacyjnym. Ma być ciepłe, ma oddawać charakter naszej gminy, ma przede wszystkim zainteresować i taki jest cel. Chcemy absolutnie przejąć inicjatywę na Krajnie. Chcemy, żeby nasza gmina była identyfikowana z Krajną, bo tu jest serce Krajny. Gmina jest położona w samym centrum, jeżeli spojrzymy na mapę Krajny. W związku z tym ogłosiliśmy ten konkurs - tłumaczy Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy. 

W plebiscycie wzięło udział kilkanaście osób. Ze wszystkich prac, które nadesłano komisja wybrała dwie. 1 logo przedstawia trzy łobżenickie wieże. Ich kolory mają symbolizować wodę, naturę i słońce.
Druga propozycja przedstawia literę „Ł”. Czerwień ma symbolizować charakterystyczne dla tych terenów łąki kwietne, zieleń lasy, a błękit 23 jeziora położone w gminie. Teraz wybrane przez komisję prace zostały poddane konsultacjom społecznym.Mieszkańcy Łobżenicy mogą wziąć udział w internetowym głosowaniu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu najbliższych 2 tygodni. Wybrane przez łobżeniczan logo będzie umieszczone m.in. na materiałach promocyjnych gminy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group