Nowe kierunki w PUSS oficjalnie zostały uruchomione

03.07.2020   Autor: Redakcja
514---245

Współpraca z biznesem, kształcenie na potrzeby lokalnego rynku pracy – to atuty uczelni regionalnych, podkreślała dr Anna Budzanowska. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościła w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Powodem jej wizyty w PUSS, było przede wszystkim oficjalne wręczenie rektorowi PUSS, zgody na uruchomienie nowych kierunków studiów: kryminalistyki z kryminologią oraz ekonomii, studiów II stopnia.

- Uczelnia ma ogromy potencjał. Współpraca PUSS w Pile ze środowiskiem biznesu w ramach prowadzonych kierunków studiów oraz wpływ na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, jest znaczący w regionie. Dlatego też jestem przekonana, że nowe kierunki studiów cieszyć się będą dużym zainteresowaniem – podkreśliła dr Anna Budzanowska.

Rektor, mówiąc o praktyczności kształcenia, wskazał na ważny element współpracy nie tylko z podmiotami gospodarczymi, ale także z Komendą Powiatową Policji w Pile, w zakresie tworzenia kierunku kryminalistyka z kryminologią. 

- Wspólne działania prowadzimy już od dawana, również w zakresie kierunków medycznych, jednakże patronat nad nowym kierunkiem, który otrzymaliśmy od Komendy Policji w Pile oraz od Szkoły Policji w Pile, gwarantować będą właściwą jakość kształcenia – podsumował dr. hab. Donat Mierzejewski, rektor PUSS.

Podczas konferencji mówiono także o kształceniu zdalnym w czasie pandemii, o nowych rozwiązaniach systemowych, o organizacji kolejnego roku akademickiego, jak również o kontynuacji studenckiej współpracy zagranicznej.

fot. PUSS w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group