Asta Video Fest

"Szkoła Ćwiczeń" w Pile

28.06.2020   Autor: Magdalena Lach
---
Wyposażenie ośmiu pracowni dydaktycznych oraz podniesienie kompetencji 70 nauczycieli. To cele projektu, który pod nazwą Szkoła Ćwiczeń powstanie w I Liceum Ogólnokształcącym w Pile.  Nauczyciele z powiatu pilskiego oraz studenci kierunków nauczycielskich będą tam doskonalić praktyczne metody nauczania.
 
 
- W ramach tego projektu zostanie wyposażonych aż 8 pracowni, z których skorzystają nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele, którzy dzięki temu wzbogacą swój proces dydaktyczny. Poza tym to miejsce pracy będzie również bardzie dla tych osób atrakcyjne - mówi Angelika Zygmunt, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.
 
W projekcie wezmą udział nauczyciele z pięciu szkół średnich w Pile i dwóch podstawowych w gminie Ujście. Kadra będzie się szkolić w pracowniach w LO przy ul. Pola. Tam powstaną pracownie językowe, przyrodnicze, matematyczna i informatyczna. Do szkoły trafią tablety, monitory interaktywne i roboty edukacyjne. Szkoła Ćwiczeń będzie też współpracować z innymi ośrodkami kształcenia nauczycieli i z Państwową Uczelnią Stanisława Staszica w Pile. Projekt jest wart łącznie 1,3 mln zł. 100 proc. środków przekazało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group