Asta Video Fest

Powstanie nowy dom dla pszczół

27.06.2020   Autor: Artur Maras
---19

Pomóż zbudować edukacyjny ogród i pasiekę społeczną – Fundacja Pszczoła szuka chętnych do pomocy. Każda para rąk się przyda. W sobotę rozpocznie się budowa pasieki


- To jest spotkanie zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dla dzieci będzie malowanie uli bezpiecznymi nietoksycznymi farbami, będziemy mogli też pomalować płot, który będziemy montowali na sam koniec. Do tego ula, który pomalujemy a myślę, że tak to zorganizujemy, że zdąży, włożymy na sam koniec pszczoły. Będziemy siali łąkę kwietną, można zobaczyć jak jest tutaj bardzo dużo pracy - mówi Bożena Wola, prezes Fundacji Pszczoła.

Do której potrzeba chętnych osób do pomocy. W wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny. Jedyny warunek, ze względu na trwającą epidemię to przestrzeganie wymogów sanitarnych, w tym posiadanie maseczki. Akcja pod hasłem „Zadeptaj stres i siej dobro!” rozpocznie się w sobotę o godz 10:30 za budynkiem Nadnoteckiego Instytutu UAM przy ul. Kołobrzeskiej. Fundacja Pszczoła zebrała w internetowej zbiórce niemal 30 tys. zł. Pozwoli to na rozpoczęcie budowy społecznej pasieki oraz edukacyjnego ogrodu. Na kolejne etapy w tym domek do apiterapii czy edukacyjne filmiki niedługo na stronie wspieram.pl ruszy kolejna zbiórka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group