Asta Video Fest

Warsztaty Terapii Zajęciowej pozostają na ulicy Motylewskiej

30.05.2020   Autor: Michał Kępiński
---379

Warsztaty Terapii Zajęciowej pozostają na ulicy Motylewskiej w Pile. Miasto zapewnia, że nowa lokalizacja to była tylko propozycja, która została odrzucona. Na tym kończy się temat przeprowadzki. Przynajmniej na jakiś czas.

Wracamy do sprawy propozycji przeniesienia Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Motylewskiej do budynku po byłej Izbie Wytrzeźwień na ulicy Polnej. Sprawa ta wywołała wiele emocji i kontrowersji. Te udzieliły się także podczas wczorajszego briefingu prasowego zastępcy prezydenta Piły Beaty Dudzińskiej.

Wiceprezydent tłumaczyła, że propozycja przeniesienia podyktowana była wyłącznie troską o uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, a ostateczna decyzja o ewentualnej zmianie lokalizacji miała należeć tylko i wyłącznie do kadry.

- Mówimy o propozycji, która mogła stać się wartością, a jeżeli w ocenie państwa nie stała to ją zamykamy. Jej po prostu nie ma. Nie twórzcie proszę tematu i nie burzmy spokoju ludzi, którzy powinni każdego dnia spokojnie trafiać w ręce ludzi i specjalistów do tego przygotowanych - wyjaśnia Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły

I to zdaniem urzędników zamyka temat. Przynajmniej na jakiś czas, bo powróci on za kilka lat, kiedy to miasto będzie zmuszone do powiększenia cmentarza komunalnego o teren na którym obecnie znajdują się warsztaty. Jednak i tu Beata Dudzińska zapewnia, że pomoże, choć miasto nie jest organem prowadzącym.

Jeżeli będzie taka sytuacja, a to my będziemy sprawcą takiej konieczności to pewnie usiądziemy jeszcze raz i będziemy się zastanawiać - mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły

Zadowolenia z takiej deklaracji nie ukrywają pracownicy, rodzice i uczestnicy warsztatów. Mówią jednak, że niesmak pozostał, bo całej tej sytuacji można było uniknąć.

Trzeba było usiąść do tych rozmów wcześniej, trzeba było powiedzieć, że będziemy musieli zmierzyć się z sytuacją wyprowadzenia tego ośrodka kiedyś tam, kiedyś, nie już, nie za chwile i gdyby takie rozmowy się odbyły nie byłoby całego zamieszania - wyjaśnia Hanna Gapińska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pile

Miasto budynek na Polnej po odmownej decyzji Warsztatów Terapii Zajęciowej zamierza przeznaczyć na inne cele. Jakie? Tego urzędnicy na obecnym etapie nie chcą zdradzić. Pewne jest jednak to, że warsztaty zostają na ulicy Motylewskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group