Szpital w Pile otrzymał kolejne środki ochrony z dotacji unijnej

22.05.2020   Autor: Redakcja
407---638
Blisko 230 tys. sztuk środków ochrony osobistej oraz ponad 6 tys. litrów płynu do dezynfekcji rąk trafiło do wielkopolskich szpitali. Środki ochrony przekazał Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Pilski Szpital Specjalistyczny z tej puli otrzymał sto litrów płynu do dezynfekcji oraz tysiąc maseczek ochronnych. To kolejna transza przekazanych darów. 
- Głównie z myślą o pracownikach wielkopolskich placówek ochrony zdrowia. Tym razem środki ochrony osobistej to w szczególności: blisko 158 tys. masek FFP2, FFP3 oraz chirurgicznych, 7420 kombinezonów ochronnych oraz 62. tys. rękawiczek lateksowych - czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego. 
 
Przypomnijmy, że w połowie kwietnia tego roku w ramach marszałkowskiej dostawy 500 tys. maseczek chirurgicznych i 80 tys. maseczek FFP2/N95 trafiło do  szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Lesznie, a także do szpitala powiatowego w Pile. Placówki wojewódzkie otrzymały wtedy także 8 tys. przyłbic. 
 
Zakup sprzętu jest finansowany z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group