Akademia Młodych Orłów w Pile kończy swoją działalność

20.05.2020   Autor: Michał Kępiński
910---21
Po prawie trzech latach funkcjonowania Akademia Młodych Orłów w Pile kończy swoją działalność. Tak zdecydował Polski Związek Piłki Nożnej, który dalsze kontynuowanie projektu w całym kraju uznał za bezzasadne.

- Z jednej strony jest mi strasznie przykro, że ten projekt upada dlatego, że pracowaliśmy w grupie fantastycznych osób, z ponad przeciętnie zdolnymi dziećmi z całego regionu. My jesteśmy w specyficznej sytuacji, bo do wielkiej akademii, do wielkich klubów mamy bardzo daleko, 100 km do Poznania, następne 160 do Szczecina. Nasze dzieci są w bardzo trudnej sytuacji, jeżeli chodzi o dostępność takiego treningu na najwyższym poziomie, w związku z tym ten projekt był najbardziej do nas skierowany, trafiony i docelowy - mówi Tomasz Kowalski, trener koordynator Akademii Młodych Orłów w Pile. 

W ciągu 6 lat funkcjonowania projektu w całym kraju powstało 29 ośrodków Akademii Młodych Orłów. Pod okiem trenerów na zajęcia uczęszczało 6800 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Celem było stworzenie odpowiednich warunków do podnoszenia umiejętności piłkarskich i rozwijania sprawności ogólnej. Adepci dostawali dwa darmowe treningi w tygodniu, a na każdych zajęciach było co najmniej dwóch trenerów.

Projekt największą rolę odgrywał właśnie w mniejszych ośrodkach, takich jak Piła i dawał możliwość profesjonalnych treningów dla dzieci z mniej zamożnych rodzin i zebranie w jednym miejscu wszystkich najzdolniejszych piłkarzy z regionu.

Zajęcia formalnie odbywać się będą do końca czerwca, ale w związku z panującą pandemią koronawirusa treningi są obecnie wstrzymane. Tomasz Kowalski ma jednak plan, aby w Pile kontynuować w podobnej formie treningi, ale już nie jako Akademia Młodych Orłów, ale pod egidą Klubu Piłkarskiego Piła.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group