Dzieci wracają do przedszkoli, ale nie wszędzie

13.05.2020   Autor: Michalina Pieczyńska - Chamczyk
---1103
Z danych przekazanych przez kuratorów oświaty, z możliwości otwarcia przedszkoli skorzystało skorzystało 4.800 samorządowych i niesamorządowych przedszkoli raz innych form wychowania przedszkolnego - poinformował w mediach społecznościowych wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Od poniedziałku 18 maja dołączą do nich przedszkola i żłobki z Czarnkowa. Placówki czeka dużo pracy i przygotowań, bo miejsca te będą pracować na szczególnych warunkachPrzedszkola samorządowe w Pile wciąż pozostają zamknięte. 

Wytyczne dotyczące funkcjonowania placówek opiekuńczych podczas pandemii szczegółowo mówią jak miejsce to należy przygotować na pobyt dzieci. Przedszkolaków w grupie może być maksymalnie dwanaścioro. Znacznemu przeorganizowaniu musi ulec też przestrzeń wokół dzieci. -Zostanie przygotowana jedna sala. Zostaną wyniesione zabawki pluszowe, dywan zostanie zwinięty. Kanapki dziecięce, taki kącik wypoczynkowy, tez zostanie z sali wyniesiony - powiedziała Alina Martenka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Czarnkowie. 

Czyli jednym słowem pozostaną tylko te przedmioty, które łatwo umyć i zdezynfekować. Do czarnkowskiej „dwójki” na co dzień uczęszcza 192 dzieci. W przyszłym tygodniu w przedszkolu pojawi się tylko ośmioro maluchów. Zanim jednak przedszkole otworzy się na dzieci, przygotowanie placówki musi zatwierdzić sanepid. Szefowa ten instytucji choć rozumie, że niektórzy rodzice nie mają wyjścia, apeluje by kto tylko może, zostawił swoje pociechy w domu. -Musimy zwrócić też uwagę na to, że jednak dzieci najmniej potrafią zachować wszystkie warunki separacji, czystości. Wiemy przecież, że dziecku nie można powiedzieć, żeby trzymało się od drugiego dziecka w odległości dwóch metrów - dodaje Beata Kościelska, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Czarnkowie. 
 

Dzieci podczas pobytu w placówkach będą mogły korzystać z przedszkolnego placu zabaw, choć nie z wszystkich urządzeń. Nie będą mogły za to wychodzić na spacery poza teren placówki.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group