Więcej pasażerów w autobusach? Możliwe, że już od poniedziałku 18 maja

12.05.2020   Autor: Redakcja
310---92
Do autobusów wejdzie od 2 do 3 razy więcej pasażerów niż dzisiaj - ustalili dziennikarze RMF FM. Ponadto otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a także bary, kawiarnie i restauracje. Będą musiały jednak spełnić wiele dodatkowych warunków sanitarnych.  

Jak podaje portal rmf24.pl w środę na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić kolejny etap luzowania ograniczeń, który zacznie obowiązywać od poniedziałku 18 maja. Obejmie on między innymi komunikację miejską. Obecnie w autobusach obowiązuje limit pasażerów. Jedynie połowa miejsc siedzących może być zajęta. Od poniedziałku 18 maja ograniczenia zostaną zluzowane, tak że tylko 30% miejsc siedzących i stojących ma być wolna. Może to oznaczać możliwość przewiezienia nawet dwukrotnie większej liczby pasażerów niż dzisiaj. 
Oprócz tego rząd ma ogłosić otwarcie barów, restauracji i kawiarni, ale tylko w części ogródkowej i tylko z obsługą kelnerską. Niezmiennie będzie można kupować jedzenie na wynos. Oprócz tego otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i kosmetyczne. Tu najprawdopodobniej będzie obowiązywał reżim sanitarny.  Polegał on będzie m.in. na umawianiu wizyty jedynie w formie zdalnej. Zlikwidowane zostaną poczekalnie. Fryzjer i kosmetyczka będą mogli przyjąć klientów w odzieży ochronnej. Klienta czeka również krótka ankieta dotycząca jego samopoczucia. Nie będzie możliwości wypicia kawy lub herbaty, lecz jedynie wody w jednorazowych opakowaniach.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group