Wiele odcinków dróg krajowych w naszym regionie jest w stanie krytycznym

08.05.2020   Autor: Redakcja
735---691
Stan wielu odcinków dróg krajowych w naszym regionie na koniec 2019 roku jest krytyczny lub ostrzegawczy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała raport o stanie technicznym nawierzchni sieci dróg krajowych w Polsce na koniec 2019 roku. 

Jak wynika z informacji GDDKiA blisko 62 proc. dróg w zarządzanych przez dyrekcję na koniec 2019 roku było w stanie dobrym. Mimo coraz większego natężenia ruchu i eksploatacji dróg, zanotowaliśmy wzrost liczby tras w dobrym stanie o ok. 800 km w stosunku do roku 2018. W pierwszym półroczu każdego roku publikujemy raport o stanie technicznym nawierzchni sieci dróg krajowych - czytamy w komunikacie. 

Sam raport zawiera również opracowania dotyczące każdej z dróg krajowych znajdujących się na terenie działalności poszczególnych oddziałów GDDKiA. Jak wynika z raportu dotyczącego Wielkopolskiego Oddziału GDDKiA sporo odcinków DK nr 10, DK nr 11 i DK nr 22 na obszarze północnej Wielkopolski jest w stanie ostrzegawczym lub krytycznym. W takim stanie z małymi wyjątkami są odcinki od Piły aż do Obornik (DK11), z Piły do Pobórki Wielkiej (DK10), z Piły do granicy województwa zachodniopomorskiego (DK10) oraz odcinek od granicy z województwem zachodniopomorskim do miejscowości Podgaje (DK22). Z kolei w stanie dobrym z drobnymi wyjątkami są odcinki od Piły do Jastrowia (DK11), od miejscowości Podgaje do granicy województwa (DK11 i DK 22) oraz od Pobórki Wielkiej do granicy z województwem kujawsko - pomorskim (DK10). 
Jak wskazuje raport GDDKiA odcinki znajdujące się w stanie ostrzegawczym wymagają działań wyrównujących, a te w stanie krytycznym modernizujących.  

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group