Zmarł Bernard Wojciechowski, założyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Pile

07.05.2020   Autor: Redakcja
555---356
Zmarł Bernard Wojciechowski, założyciel oraz wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Pile. Odszedł w środę, 6 maja po długiej chorobie 

- Wspaniały nauczyciel, organizator, muzyk, dyrygent. Wielki autorytet dla wielu pokoleń nauczycieli i uczniów - czytamy na stronie UM w Pile. 

Karol Urbanek, obecny dyrektor szkoły, był przez trzy lata był jego zastępcą, a później następcą. Wspomina go jako bardzo ciepłego i zaangażowanego człowieka. 

- To nietuzinkowy człowiek. Dziś brak mi słów - po prostu. Zawsze nas, nauczycieli i uczniów wspierał w sukcesach, ale i pocieszał gdy zdarzały się porażki. Zawsze był zaangażowany w sprawy szkoły. Interesował się modernizacją budynku, ale nigdy go nie zobaczył już po remoncie. Był już tak chory, że nie mógł nas odwiedzić - mówi Karol Urbanek, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Pile. 
Dziś, na prośbę córki zmarłego, dyrektor szkoły przekazał te smutne wieści. Pogrzeb muzyka i pedagoga odbędzie się w piątek. Uroczystości, ze względu na epidemię będą mieć charakter rodzinny. 

 fot. Zespół Szkół Muzycznych w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group