Asta Video Fest

Trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

07.05.2020   Autor: Redakcja
---
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Pilska biblioteka zaprasza do wirtualnego udziału w spotkaniach, czytaniu, zabawie literackiej, konkursie plastycznym oraz prezentacji zbiorów bibliotecznych  
  
  • Pyszna zabawa literacka - zabawa na naszym profilu fb, w której zachęcamy do ułożenia jednego zdania zawierającego wyrazy zawarte w tytule książki „Zielone koktajle. 365 przepisów”. Liczy się kreatywność i poczucie humoru. Wyrazy można odmieniać i zmieniać na inne części mowy. Zdanie trzeba umieścić w komentarzu pod postem, zwycięzca otrzyma książkę, która bierze udział w zabawie (8 – 15.05).
  • Najbardziej smakowała mi książka….” - konkurs plastyczny dla dzieci do 10 lat. Należy własnoręcznie wykonać ilustrację do ulubionej książki. Technika dowolna. Wstawić jej zdjęcie w komentarzach pod postem na Facebooku. Zwycięży zdjęcie z największą ilością pozytywnych reakcji. Nagroda i upominki książkowe dla wszystkich uczestników (8-15.05).
  • Proza w Pile/cztery odsłonybędziemy gościli w domach lub zaprosimy do biblioteki czterech mieszkających w Pile autorów : Tomasza Brewczyńskiego (9.05), Sobiesława Kolanowskiego (11.05), Andrzeja Cezarego Krajewskiego (13.05) i Annę Dalię Słowińską (15.05)
  • Najstarsze zbiory - wirtualna wystawa prezentująca najstarsze książki ze zbiorów naszej biblioteki (12.05).
  • ,,Biblioteczne smakołyki”/bajka dla dzieci autorstwa Joanny Bieli o najbardziej ,,smakowitych” książkach z Oddziału dla Dzieci (13.05).

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group