70 tys. sztuk maseczek, rękawic, gogli, przyłbic trafiło m.in. do pilskiego szpitala

22.04.2020   Autor: Redakcja
797---323
Szpital Specjalistyczny w Pile oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile otrzymały kolejne środki ochronne zabezpieczające pracowników podczas wykonywania codziennych obowiązków. Łącznie władze miasta (również dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu) dostarczyły do tej pory, do pilskich służb ponad 70 tys. sztuk maseczek, rękawic, gogli, przyłbic i innego sprzętu.

Ratownik medyczny, który był obecny podczas przekazywania masek podkreślił, że te znacznie wpłyną na bezpieczeństwo służb medycznych podczas wykonywania codziennych czynności w terenie. Maski są wyposażone w wymienne filtry pozwalające na wielogodzinną pracę, a materiał z którego maski są wykonane pozwala na wielokrotne czyszczenie i użytkowanie.

- Chciałbym podkreślić doskonałą współpracę z panem Jackiem Bogusławskim, członkiem Zarządu Województwa  Wielkopolskiego w zakresie podziału środków kupowanych przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu i przekazywania ich dla mieszkańców północnej Wielkopolski. Mam również kolejne deklaracje wsparcia z Jego strony oraz pozostałych członków zarządu, z Marszałkiem Wielkopolski Markiem Woźniakiem na czele - podsumował prezydent Piotr Głowski.
O DOSTAWIE MASECZEK Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH PISALIŚMY TU


Na liście odbiorców, wspieranych przez prezydenta Piły są również lekarze POZ, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile, Straż Pożarna  oraz oczywiście Straż Miejska i jednostki  organizacyjne Gminy Piła m..in. szkoły, przedszkola, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

fot. i opr. Bartosz Mirowski, Urząd Miasta w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group