Pilski szpital będzie badał próbki na obecność koronawirusa

17.04.2020   Autor: Redakcja
---750

Realnie za 3 lub 4 tygodnie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile będą analizowane próbki na obecność koronowirusa. Aktualnie w Wielkopolsce badania w tym zakresie wykonuje 11 laboratoriów – wszystkie zlokalizowane są w Poznaniu.

 

-Jesteśmy na etapie pewnych uzgodnień, bo jest szykowany pewien montaż finansowy, bo to musi się składać z kilku elementów, nie wystarczy tylko kilka urządzeń, które są do tego potrzebne. Potrzebne jest pewne zaplecze jeżeli chodzi o naszą mikrobiologię, a w związku z tym jeżeli te rzeczy się pokończą to w najbliższym czasie przekażemy taką informację. Uważam, że to będzie następny wielki sukces jeżeli chodzi o możliwości bezpieczeństwa w tym szpitalu. - powiedział dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile Wojciech Szafrański

 

Badanie próbek na obecność koronawirusa będzie możliwe dzięki doposażeniu szpitalnego laboratorium. Placówka jest na etapie wyłaniania dostawcy specjalistycznej aparatury. Ta ma zostać zakupiona w drodze przetargu tak, aby obniżyć jej cenę. Sprzęt do Szpitala Specjalistycznego w Pile mógłby trafić za około trzy lub cztery tygodnie. W pierwszej kolejności byłby wykorzystywany do badania próbek od pacjentów i personelu placówki. Jak podkreśla dyrektor ma to także na celu odmrożenie placówki, tak by za jakiś czas mogła normalnie, a przede wszystkim bezpiecznie funkcjonować i leczyć pacjentów.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group