Kolejne środki ochrony dla pilskiego szpitala. Tym razem od marszałka

14.04.2020   Autor: Redakcja
181---279
Kolejne środki ochrony dla personelu Szpitala Specjalistycznego.  Do Piły tym razem trafi dostawa sfinansowana przez Unię Europejską.
Dziś  po godzinie 22, jako pierwszy, dotrze do Poznania transport maseczek z Chin, zamówiony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W tej chwili przechodzi procedurę oclenia na lotnisku w Warszawie.

 
Trafią one do naszych szpitali wojewódzkich w Lesznie, Kaliszu, Koninie i Poznaniu, także do szpitala w Pile oraz do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Jak wiadomo, środki ochrony osobistej są teraz przedmiotem pierwszej potrzeby. Szczególnie dotkliwa jest ich niewystarczająca ilość czy wręcz brak w szpitalach.  
 
- To od poświęcenia lekarzy, diagnostów, pielęgniarek i ratowników zależy nasze życie i zdrowie. Trzeba zrobić wszystko, żeby ich zabezpieczyć przed zarażeniem w tym trudnym czasie - podkreśla marszałek Marek Woźniak.

Z myślą o ochronie osobistej białego personelu zakupiliśmy i sprowadziliśmy samolotem z Szanghaju 0,5 mln maseczek chirurgicznych oraz przeszło 80 tys. masek typu FFP2 za ponad 1 mln 200 tys. zł  ze środków UE w ramach WRPO 2014+.
Jutro rano te maseczki zostaną rozdzielone i ruszą w dalszą drogę do szpitali. 
 
opr. Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group