W Dobrzycy działa sąsiedzka pomoc dla seniorów

12.03.2020   Autor: Redakcja
---644
Mieszkańcy Dobrzycy, którzy nazwali swoją wieś „sołectwem dobrych ludzi”, ruszają na pomoc seniorom. Pomysłodawcy akcji chcą aby seniorzy pozostali w miejscach zamieszkania i nie chodziły w miejsca skupiające dużą ilość ludzi. Wszystko w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. 
 
-Akcja wsparcia została nazwana „Pomoc sąsiedzka” dla seniorów, a jej celem jest ograniczenie wizyt osób starszych w miejscach, które skupiają dużą ilość ludzi np. komunikacja autobusowa czy supermarkety  – mówi pomysłodawca akcji, mieszkanka Dobrzycy Monika Starostka. Mieszkańcy będą organizować zakupy dla osób starszych. Pomoc ruszyła w środę, 11 marca i jak do tej pory w akcję włączyło się 10 osób.  -Całość koordynuje sołtys Julita Lehmann. Ogromnie się cieszę, że w Dobrzycy tak szybko przybywa społeczników. Marzy mi się, aby w ślad za nami poszły również inne sołectwa  – dodaje mieszkaniec Dobrzycy, radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.
 
Podobne działania podejmowane są również w Złotowie oraz w Pile. W tym ostatnim mieście instruktorzy harcerstwa zaproponowali pomoc osobom starszym w robieniu zakupów.  
fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group