Asta Video Fest

Stefan Piechocki były wicestarosta pilski skazany za przekroczenie uprawnień

05.03.2020   Autor: Redakcja
880---105
Stefan P. były wicestarosta pilski został uznany winnym przekroczenia uprawnień. W środę w Sądzie Rejonowym w Pile zapadł wyrok skazujący.

W środę Sąd Rejonowy w Pile uznał winnym Stefana P. Były wicestarosta został skazany za przekroczenie uprawnień. Miał załatwiać pracę. lub awanse znajomym pomimo braku ich kompetencji. Jego oraz Jana P. ówczesnego dyrektora jednego z wydziałów w pilskim starostwie, który też miał brać udział w tym procederze we wrześniu 2018 roku zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

O tym zatrzymaniu pisaliśmy TU.

Po tym zatrzymaniu obaj usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Nigdy nie przyznali się do winy.

Sąd skazał Stefana P. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 15 tys. zł. grzywny, przy czym na poczet grzywny sąd zaliczył okres zatrzymania. Obecny radny w Radzie Powiatu Pilskiego z ramienia PSL ma też zakaz zajmowania stanowisk w administracji państwowej i samorządowej na 3 lata.

Jan P. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata okresu próby oraz 10 tys. zł grzywny, w tym przypadku na poczet grzywny także zaliczono okres zatrzymania. Były dyrektor pilskiego starostwa ma dodatkowo zakaz zajmowania stanowisk w administracji państwowej i samorządowej na 2 lata.

Sąd obarczył ich kosztami procesu. Wyrok nie jest prawomocny, a obaj samorządowcy już zapowiedzieli złożenie apelacji.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group