Gwiazdy i produkcje TV ASTA z sukcesami!

03.03.2020   Autor: Redakcja
1623---341
Marcin Maziarz, Piotr Belak oraz film fabularny "Echo" - oto osoby oraz produkcja TV ASTA, które otrzymały nominacje w 10. edycji Syriuszy, nagród prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Statuetkę odebrało Stowarzyszenie Krok po Kroku HSA, dla którego TV ASTA wyprodukowała film "Odkryj nurkowanie HSA". 

Pierwsza w historii i jednocześnie najnowsza produkcja filmu fabularnego TV ASTA oraz Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Filmowej pt. Echo otrzymała nominację w kategorii Wydarzenie roku. Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Tomasz Janczar - producent TV ASTA, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Echo to opowieść o młodej kobiecie zawieszonej między wymiarami rzeczywistości i własnej świadomości. To także alegoryczna opowieść o współczesnym świecie, naszych lękach oraz tragizmie ludzkiej egzystencji. Scenariusz skupia się na psychologii postaci, jest niejednoznaczny i zmusza do myślenia i rozwiązywania paradoksów w każdej z trzech alternatywnych rzeczywistości. Nieoczywiste i otwarte zakończenie filmu pozwala na indywidualną interpretację przedstawionej historii. Całość zdjęć do filmu powstała w Pile w 2019 roku. W rolach głównych wystąpili znani z ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych: Anna Bieżyńska, Robert Gulaczyk, Michał Krzywicki, Dagmara Brodziak oraz Rafał Cieluch. W rolach drugoplanowych reżyser obsadził aktorów teatrów amatorskich m.in z Piły i Chodzieży. 

Marcin Maziarz otrzymał nominację w kategorii Osobowość. Charyzmatyczny prowadzący znany jest widzom TV ASTA z prowadzenia programu Zawodowcy, w którym odsłania kulisy pracy fachowców z bardzo różnych dziedzin. Marcin Maziarz znany jest również z przybliżania widzom wiedzy o funkcjonowaniu miasta Piły. Można go zobaczyć w programie W rytmie miasta. Jest on również pomysłodawcą oraz autorem poczytnego Magazynu 67
Piotr Belak nominację odebrał w kategorii Sukces kulturalny roku 2019. Jego Muzostacja zasłynęła koncertem charytatywnym dla "Wiecznie Bazgrającej" oraz licznymi wychowankami na muzycznej scenie. Współpracuje również z Czesławem Mozilem, który wraz z muzykami Muzostacji nagrał w Pile świąteczny klip. Widzom TV ASTA Piotr Belak znany jest ze wspólnego prowadzenia z Patrycją Jankowską lifestylowego programu "Wakacyjna plaża". 

Nagrodę prezydenta Piły w kategorii Działalność na rzecz lokalnej społeczności kapituła przyznała Stowarzyszeniu Krok po Kroku HSA. Statuetkę odebrał Krzysztof Trawiński. Stowarzyszenie pomaga ludziom niepełnosprawnym wykorzystując do tego środowisko wodne. Skupia nurków i osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki pracy zdrowych przyjaciół odkrywają podwodny świat i zapominają o swojej niepełnosprawności. Swoje działania stowarzyszenie podsumowało w filmie wyprodukowanym przez TV ASTA pt. Odkryj nurkowanie HSA, który jednocześnie przedstawia podstawowe elementy nurkowania, z uwzględnieniem potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Film miał specjalny pokaz w Regionalnym Centrum Kultury w Pile na krótko przed świętami Bożego Narodzenia. Można go było również zobaczyć na antenie TV ASTA. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group