Uczniowie z Mechanika pozostaną w domach przez najbliższy tydzień

28.02.2020   Autor: Magdalena Lach
Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Pile, którzy wrócili z Włoch w obawie przed koronawirosuem wrócą do szkoły 9 marca. Do tego czasu mają pozostać w domach. Trwającą półtora tygodnia kwarantannę nadzoruje sanepid, który kontroluje stan zdrowia uczniów.

- Odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy przebywali w Bolonii we Włoszech. Wspólnie została podjęta decyzja, aby młodzież pozostawić w domach do 6 marca włącznie, czyli do końca następnego tygodnia - mówi Daria Szostak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

Szesnastu uczniów i dwóch opiekunów z pilskiego Mechanika wróciło w środę z Włoch, gdzie odbywali praktyki w ramach programu Erasmus. Ich pobyt został skrócony, w obawie przed panującym tam koronawirusem. Wszyscy uczestnicy są na ten moment zdrowi, ale profilaktycznie pozostaną w domach. Nie ma jednak nakazu ścisłego izolowania ich od reszty społeczeństwa. Mechanik był jedyną szkołą średnią w powiecie pilskim, w której pojawiła się konieczność ściągnięcia uczniów do kraju. Pozostałe placówki nie realizują obecnie praktyk lub wycieczek zagranicznych.

O tej sprawie pisaliśmy TU

W Pile przygotowywane są procedury na wypadek pojawienia się przypadku zakażenia koronawirusem. Najbliższe oddziały zakaźne, do których mogą być kierowani pacjenci z podejrzeniem choroby znajdują się w szpitalach w Wałczu i w Poznaniu. W pierwszej kolejności należy jednak się zgłaszać do sanepidu.

W Polsce nie ma jeszcze potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje o częste i dokładne mycie rąk i o niepodróżowanie do krajów o wysokim ryzyku zakażenia. Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił całodobową infolinię udzielającą informacji jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group