Kontrowersyjne logo I Marszu Równości?

20.02.2020   Autor: Michał Kępiński
1411---168
Jeleń promujący pilski Marsz Równości jest już znany w  całym kraju. Piszą o nim ogólnopolskie media i portale społecznościowe. Jedni mówią o tęczowym bąku, biegunce czy dopalaczu, pomysłodawcy grafiki o celowej prowokacji. 

Świat miał Nyan Cata, czyli kota lecącego na tęczy, a Piła ma „odrzutowego jelenia”. Grafika ta promuje Marsz Równości, który odbędzie się w naszym mieście latem tego roku. Obraz wzbudza wśród mieszkańców mieszane odczucia i skojarzenia.

- Z czubkiem na choinkę. Płomyk to pewnie gaz jakiś tam. Mi się kojarzy to ze starym memem Nyan Cat, z tym kotem co mu leciała tęcza. Może być tęczowy bąk - mówią pilanie. 

W pomysłach na najbardziej oryginalny komentarz grafiki prześcigają się użytkownicy portali społecznościowych w całej Polsce. To właśnie w internecie jeleń z Piły jest najpopularniejszy.Inne spojrzenie na  jelenia promującego Marsz Równości mają pilscy artyści. Wojciech Beszterda w grafice próbuje znaleźć elementy ludowości. 

–  Chyba zabrakło tutaj refleksji i zbyt proste połączenie symbolu Piły, czyli herbu z jakimś elementem graficznym, który nie wiadomo, czy jest pawim piórem, czy fragmentem jakieś łowickiej czy kurpiowskiej malowanki - zastanawia się fotografik Wojciech Beszterda.
Czy to, aby na pewno o ludowość chodziło? Jak powiadają „o gustach się nie dyskutuje”, lecz Rafał Łuszczewski nie nie jest wyrozumiały wobec twórców marszowego logo.

– Jeleń widząc nienaturalne myślenie ucieka z miasta Piły, bo tak jakby miał ogień rakietowy, który mu z tyłka wylatuje, to znaczy wyskakuje z Piły i mówi nie chciałbym nic wspólnego z tym miastem - mówi Rafał Łuszczewski, artysta plastyk.

W jego ocenie autor miała na myśli, że…
 
- Piła puszcza bąka na marsz równości - dodaje artysta plastyk.

Zapewne jednak, nie takie przesłanie towarzyszyło twórcom grafiki. Skąd więc pomysł na jelenia z tęczowym odrzutem? 

- Opublikowaliśmy tę grafikę  tak naprawdę prowokacyjnie, dzięki temu mamy darmową reklamę. Chcieliśmy też pokazać, że mamy też trochę dystansu do siebie, że nie musimy się spinać w każdej sprawie - zapewnia Kamil Bocian, współorganizator Marszu Równości.

O I Marszu Równości planowanym w Pile pisaliśmy TU.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group