Pierwszy Marsz Równości w Pile? Trwa zbiórka na jego organizację

13.02.2020   Autor: Redakcja
1197---11
Pierwszy Marsz Równości w Pile? Prawdopodobnie odbędzie się on 8 sierpnia. Już teraz ruszyła zbiórka pieniędzy na organizację marszu.

- Po raz pierwszy w Pile odbędzie się święto akceptacji, równości oraz dumy na przekór nienawiści, która zawłaszcza kolejne aspekty życia publicznego. Razem dodajmy sił lokalnej społeczności LGBT+ oraz innym osobom wykluczonym w naszym regionie poprzez naszą solidarność. Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, poczucie własnej płci, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność, czy wiek. Dlatego w 2020 roku, po raz pierwszy w historii Piły wspólnymi siłami, zorganizujemy Marsz Równości w Pile - czytamy na stronie zbiórki na organizację marszu.

Pierwszy Marsz Równości przejdzie ulicami Piły 8 sierpnia. Organizatorzy liczą na to, że ich apel o równość będzie słyszany w całym kraju.

Na Facebooku powstała grupa Marsz Równości Piła.  

Dlaczego organizatorzy marszu zbierają pieniądze?
- Chcemy profesjonalnego podejścia do kwestii bezpieczeństwa osób uczestniczących, a także wzbogacić ofertę edukacyjną. Planujemy zaprosić gości z całej Polski. W tym roku również chcemy rozdać jak najwięcej materiałów promocyjnych i edukacyjnych, bo wiemy, że marsz zmieni świadomość ludzi i zapewnij super zabawę - czytamy na stronie zbiórki.

Zbiórkę na rzecz organizacji marszu można wesprzeć TU.

Pieniądze ze zbiórki zostaną wydane na tęczowe flagi, duży baner, czy nagłośnienie oraz wynajem platformy, a także na promocję. Marszowi mają towarzyszyć także inne imprezy, w tym wspólne malowanie plakatów, czy panele dyskusyjne choćby na temat społeczności LGBT.

- Nikt z grona osób organizujących Marsz nie pobierze żadnego wynagrodzenia. Działamy wolontaryjnie, bo kochamy i chcemy kochać dumnie także w Pile - przekonują organizatorzy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group