Nieczynny od 27 lat dworzec trafi w ręce samorządu?

14.02.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
277---61
Sprawdzić status budynku i jego stan, a także być może poznać ofertę – to cel spotkania, które ma szansę przybliżyć władze Czarnkowa do przejęcia budynku dworca kolejowego. Na razie jest tylko dużo znaków zapytania i to, co widać gołym okiem.

Zdaję sobie sprawę, że ten obiekt wymaga bardzo dużych nakładów. Czy można pozyskać środki zewnętrzne? Powiem otwarcie, że nie wiem, czy można. Z prób podejmowanych do tej chwili wiem, że jest to trudne. Nie do końca jest to obiekt zabytkowy, bym musiał sprawdzić czy jest gdzieś wpisany, czy na przykład ma założoną kartę u konserwatora wojewódzkiego - mówi Andrzeja Tadla, burmistrz Czarnkowa.
Sprawdzania jak widać będzie sporo. Ostatni pociąg osobowy odjechał z tego dworca w 1993 roku, zatem budynek nie pełni swojej funkcji od 27 lat, a czas działa tylko na jego niekorzyść.

Burmistrz przyznaje, że jego poprzednik podejmował kroki w kierunku przejęcia dworca, nie doszło to jednak do skutku. Teraz pojawia się szansa na powrót do tematu. Mimo wszystko są to tylko przymiarki, dopiero gdy burmistrz pozna szczegóły ewentualnej oferty podczas spotkania z przedstawicielem kolei, możliwe będzie planowanie zagospodarowania budynku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group