Likwidacja fabryki porcelany w Chodzieży. Pracę straci 130 osób

14.02.2020   Autor: Redakcja
396---325
Kolejne zwolnienia grupowe w chodzieskiej porcelanie. Polska Grupa Porcelanowa potwierdziła plan likwidacji fabryki porcelany przy ul. Kasprzaka. Tym samym pracę straci około 130 osób.

Polska Grupa Porcelanowa, do której należy chodzieska porcelana likwidację zakładu tłumaczy rosnącymi kosztami pracy, a także wzrostem cen za energię elektryczną i gaz.

- Zdecydowaliśmy o ulokowaniu naszej produkcji w dwóch zakładach – Ćmielowie i Łubianie. Robiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby zachować ciągłość pracy fabryki w Chodzieży, jednak rosnące wyzwania, którym staraliśmy się stawić czoła, nie pozwoliły nam na podjęcie innej decyzji - czytamy w oświadczeniu.

W maju ubiegłego roku informowaliśmy o zwolnieniach grupowych. Wówczas na bruk trafiło blisko 200 osób. Jednak grupa zapewnia, że sama marka "Chodzież" ma zostać utrzymana.
- Pragniemy podkreślić, że tradycja i historia chodzieskich wyrobów będzie trwała nieprzerwanie. Dołożymy wszelkich starań, by ukochana marka polskich rodzin wciąż gościła na ich stołach - czytamy w oświadczeniu zarządu.

Więcej na ten temat w dzisiejszych Informacjach o godz. 18.00 na antenie TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group