Jaka jest religijność i moralność mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej?

14.02.2020   Autor: Artur Maras
888---63
Jaka jest religijność i moralność mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej? M. in. na to pytanie odpowiedzieć mają badania przeprowadzane przez socjologa księdza Remigiusza Szauera z Uniwersytetu Szczecińskiego. Anonimową ankietę można wypełnić do końca marca.

- Te badania są częścią pewnej szerszej diagnozy, czy próby uchwycenia przemian jakie dokonują się w religijności w ogóle w Polsce. Na naszych ziemiach, na obszarze dawnych województw: koszalińskiego, słupskiego, pilskiego nie były prowadzone takie badania, więc z jednej strony mają one charakter poznawczy, bo możemy dowiedzieć się jaka ta religijność jest, a z drugiej strony możemy też zobaczyć jakie są przemiany na tle innych regionów w Polsce - tłumaczy ks. dr Remigiusz Szauer, socjolog, Uniwersytet Szczeciński.

Anonimowa ankieta dostępna jest w Internecie. Kwestionariusz zawiera kilkadziesiąt pytań dotyczących m. in. kwestii wiary, stosunku do Kościoła katolickiego czy sakramentów. Zbieranie danych ma zakończyć się w marcu.
ANKIETĘ MOŻNA WYPEŁNIĆ TUTAJ

Wtedy to badacz z Instytutu Nauk Teologicznych Uniwersytetu Szczecińskiego zacznie opracowywać zebrane wyniki. Posłużą one do stworzenia analizy socjologicznej, a także dla potrzeb trwającego II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Ich publikacja nastąpi najprawdopodobniej na początku wakacji również w Pile, w trakcie otwartego spotkania.

Ks. dr Remigiusz Szauer przeprowadzał wcześniej także badania dotyczące religijności młodzieży szkół średnich i uczelni wyższych na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Przez kilka lat pełnił posługę kapłańską w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group